Strefa wiedzy

Dlaczego SEO jest coraz droższe?

Dlaczego SEO jest coraz droższe?

Pozycjonowanie SEO

W obecnym czasie drożeje w zasadzie wszystko: od żywności, przez materiały budowlane po paliwo.  Wzrosty cen nie ominęły także działań pozycjonerskich – one także poszły w górę. W poniższym artykule odpowiadamy dlaczego.

 

Zmiana czasów = zmiana standardów

Może są tu osoby, które pamiętają jak wyglądało SEO dekadę temu. Mianowicie pozycjonowanie strony internetowej sprowadzało się głównie do zdobywania ogromnej ilości linków z jakichkolwiek źródeł (najczęściej o fatalnej renomie), a także do uzupełniania witryny w treści bardzo słabej jakości. Kilka kroków wystarczyło, by uzyskać wręcz imponujące efekty w wyszukiwarce. Wówczas płaciło się za efekty – np. za widoczność w pierwszej 10 w Google, zwiększenie liczby sesji itp. Były to cele dość łatwe do osiągnięcia, a fakt, że niewiele osób w ogóle było świadomych ważności pozycjonowania swojej witryny, tylko ułatwiał sprawę. Działania SEO nie wymagały więc ani zbyt wielkiej wiedzy, ani dużego nakładu czasu i pracy.

Te czasy już odeszły. Dziś, gdy na rynku jest ogromna konkurencyjność, trudniej jest się przebić. Zwykłe działania SEO zaczynają bardziej przypominać walkę, w której samo Google niestety nie pomaga. Wypracowane wcześniej metody pozycjonowania, teraz tracą na mocy i sensowności. Obecnie Google bardzo dużą wagę przykłada do aspektów technicznych stron internetowych oraz optymalizacji treści. Na najwyższe pozycje wyników wyszukiwania dostają się tylko te witryny, których treści są najbardziej spójne z intencjami użytkowników. Sukces SEO uzależniony jest więc od:

 • jakościowego contentu na stronie www i w działaniach off-site,
 • dopasowania stron do oczekiwań odbiorcy,
 • bieżącego usuwania błędów technicznych,
 • dokładnego planowania strategii linkowania,
 • dbania, by wszelkie działania wyglądały na niewymuszone i naturalnie.

Osiągnięcie wymarzonej pozycji w wyszukiwarce staje się naprawdę bardzo trudne. Wymaga ciągłej czujności, aktualizowaniu działań, dostosowywaniu się pod najnowsze wymogi i algorytmy. Większa ilość pracy pozycjonera wpłynęła na wzrost cen i inny typ rozliczania się z agencją - na zasadzie stałego abonamentu.

 

Kiedyś wystarczało…

Jeśli dany budżet dawał znakomite efekty 3-5 lat temu, to możemy się spodziewać, że w chwili obecnej jest on już niewystarczający. Owszem na działania SEO można wydawać nadal tę samą kwotę co kiedyś, ale nie można spodziewać się tych samych działań i wzrostów, co w chwili podpisywania umowy.

Rosnące koszty pozycjonowania wiążą się także z drożejącą co roku rozbudową profilu linkowania. Proces ten musi być naturalny i jakościowy. Najprościej mówiąc – dopiero długotrwała strategia linkowania, oparta o mocne i wartościowe domeny, jest w stanie zapewnić sukces. Wiedz jednak, że taka realizacja przy minimalnym budżecie jest po prostu niemożliwa.

Zasada jest taka: chcąc być tak wysoko jak konkurencja, trzeba wydawać tyle co ona.

 

Dlaczego warto inwestować w SEO?

Systematyczne SEO to:

 • „wszechobecność” w Internecie, przede wszystkim za sprawą wielu fraz kluczowych,
 • docieranie z usługami do grupy zainteresowanych osób,
 • wartościowy content zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny, który wyróżnia się na tle konkurencji, zapada w pamięć, a tym samym przyczynia się do wzrostu świadomości marki,
 • opieka nad stroną i jej optymalizacja, a co za tym idzie - rewelacyjna jakość domeny,
 • tworzenie wizerunku firmy jako eksperta w danej dziedzinie,
 • często bezpośredni efekt sprzedażowy,
 • regularna praca z myślą o ciągłym wzroście.

 

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach firmy nie są w stanie sprawnie funkcjonować bez widoczności w Google. Dobrze wypozycjonowana strona skutkuje przede wszystkim szybkim i skutecznym dotarciem do klientów, którzy w danym momencie szukają Twoich usług. Zaufaj więc profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy i pomogą Ci bez niepotrzebnego przepalania budżetu.

Zaufaj nam DZIŚ, by cieszyć się zyskami już JUTRO!

 

Tagi: SEO, Google, Pozycjonowanie

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
Kampanie Performance Max
Inwestujesz w SEO, a dalej czujesz się niewidzialny? Tak nie może być!
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms