Strefa wiedzy

Dlaczego SEO jest coraz droższe?

Dlaczego SEO jest coraz droższe?

Pozycjonowanie SEO

W obecnym czasie drożeje w zasadzie wszystko: od żywności, przez materiały budowlane po paliwo.  Wzrosty cen nie ominęły także działań pozycjonerskich – one także poszły w górę. W poniższym artykule odpowiadamy dlaczego.

 

Zmiana czasów = zmiana standardów

Może są tu osoby, które pamiętają jak wyglądało SEO dekadę temu. Mianowicie pozycjonowanie strony internetowej sprowadzało się głównie do zdobywania ogromnej ilości linków z jakichkolwiek źródeł (najczęściej o fatalnej renomie), a także do uzupełniania witryny w treści bardzo słabej jakości. Kilka kroków wystarczyło, by uzyskać wręcz imponujące efekty w wyszukiwarce. Wówczas płaciło się za efekty – np. za widoczność w pierwszej 10 w Google, zwiększenie liczby sesji itp. Były to cele dość łatwe do osiągnięcia, a fakt, że niewiele osób w ogóle było świadomych ważności pozycjonowania swojej witryny, tylko ułatwiał sprawę. Działania SEO nie wymagały więc ani zbyt wielkiej wiedzy, ani dużego nakładu czasu i pracy.

Te czasy już odeszły. Dziś, gdy na rynku jest ogromna konkurencyjność, trudniej jest się przebić. Zwykłe działania SEO zaczynają bardziej przypominać walkę, w której samo Google niestety nie pomaga. Wypracowane wcześniej metody pozycjonowania, teraz tracą na mocy i sensowności. Obecnie Google bardzo dużą wagę przykłada do aspektów technicznych stron internetowych oraz optymalizacji treści. Na najwyższe pozycje wyników wyszukiwania dostają się tylko te witryny, których treści są najbardziej spójne z intencjami użytkowników. Sukces SEO uzależniony jest więc od:

 • jakościowego contentu na stronie www i w działaniach off-site,
 • dopasowania stron do oczekiwań odbiorcy,
 • bieżącego usuwania błędów technicznych,
 • dokładnego planowania strategii linkowania,
 • dbania, by wszelkie działania wyglądały na niewymuszone i naturalnie.

Osiągnięcie wymarzonej pozycji w wyszukiwarce staje się naprawdę bardzo trudne. Wymaga ciągłej czujności, aktualizowaniu działań, dostosowywaniu się pod najnowsze wymogi i algorytmy. Większa ilość pracy pozycjonera wpłynęła na wzrost cen i inny typ rozliczania się z agencją - na zasadzie stałego abonamentu.

 

Kiedyś wystarczało…

Jeśli dany budżet dawał znakomite efekty 3-5 lat temu, to możemy się spodziewać, że w chwili obecnej jest on już niewystarczający. Owszem na działania SEO można wydawać nadal tę samą kwotę co kiedyś, ale nie można spodziewać się tych samych działań i wzrostów, co w chwili podpisywania umowy.

Rosnące koszty pozycjonowania wiążą się także z drożejącą co roku rozbudową profilu linkowania. Proces ten musi być naturalny i jakościowy. Najprościej mówiąc – dopiero długotrwała strategia linkowania, oparta o mocne i wartościowe domeny, jest w stanie zapewnić sukces. Wiedz jednak, że taka realizacja przy minimalnym budżecie jest po prostu niemożliwa.

Zasada jest taka: chcąc być tak wysoko jak konkurencja, trzeba wydawać tyle co ona.

 

Dlaczego warto inwestować w SEO?

Systematyczne SEO to:

 • „wszechobecność” w Internecie, przede wszystkim za sprawą wielu fraz kluczowych,
 • docieranie z usługami do grupy zainteresowanych osób,
 • wartościowy content zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny, który wyróżnia się na tle konkurencji, zapada w pamięć, a tym samym przyczynia się do wzrostu świadomości marki,
 • opieka nad stroną i jej optymalizacja, a co za tym idzie - rewelacyjna jakość domeny,
 • tworzenie wizerunku firmy jako eksperta w danej dziedzinie,
 • często bezpośredni efekt sprzedażowy,
 • regularna praca z myślą o ciągłym wzroście.

 

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach firmy nie są w stanie sprawnie funkcjonować bez widoczności w Google. Dobrze wypozycjonowana strona skutkuje przede wszystkim szybkim i skutecznym dotarciem do klientów, którzy w danym momencie szukają Twoich usług. Zaufaj więc profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy i pomogą Ci bez niepotrzebnego przepalania budżetu.

Zaufaj nam DZIŚ, by cieszyć się zyskami już JUTRO!

 

Tagi: SEO, Google, Pozycjonowanie

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
Kampanie Performance Max
Jak dodać współpracowników do konta w Menedżerze firmy na Facebook?
Media społecznościowe
Czytaj więcej
Jak SEO może pomóc w komunikacji marketingowej firmy?
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Dlaczego ważny jest spójny System Identyfikacji Wizualnej?
Grafika komputerowa
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms