Strefa wiedzy

Menedżer firmy na Facebooku

Menedżer firmy na Facebooku

Media społecznościowe

Menedżer firmy na Facebooku jest idealną opcją dla osób prowadzących firmowy fanpage (lub kilka kont reklamowych) oraz chcących zacząć korzystanie z Facebook Ads. Jest to całkowicie darmowe narzędzie, które z pewnością ułatwi Ci życie.

Do czego służy Menedżer firmy?

Menedżer firmy jest narzędziem ułatwiającym organizację profilu firmowego na Facebooku. Służy do zarządzania wszelkimi działaniami marketingowymi z jednego miejsca. Dzięki niemuw łatwy sposób możesz przyznać dostęp do zasobów swoim współpracownikom, agencjom partnerskim oraz dostawcom. Osoby z dostępem nie będą mogły wyświetlić Twojego prywatnego profilu na Facebooku (o ile nie przyjmiesz ich do grona znajomych). Widoczne dla nich będzie jedynie Twoje imię i nazwisko, służbowy adres e-mail oraz konta reklamowe, do których masz dostęp. Menedżer daje również możliwość usunięcia dodanych wcześniej osób/firm lub odebranie im wybranych zasobów.

Jakie możliwości oferuje to narzędzie?

 • Tworzenie zasobów i zarządzanie nimi z jednego miejsca (konto na Facebooku i Instagramie, lista odbiorców, katalogi produktowe).
 • Kontrolowanie dostępu i uprawnień użytkowników obsługujących Twoje konta reklamowe, strony i aplikacje – możesz zobaczyć nad czym pracują poszczególne osoby oraz do czego mają dostęp.
 • Nadzorowanie prawa do własności wszystkich posiadanych zasobów.
 • Skuteczne monitorowanie wyników reklam na Facebooku i Instagramie – uzyskujesz przejrzyste raporty i statystyki dotyczące zasobów i osób orazpoznajesz skuteczność Twoich reklam.

Jak założyć konto?

Proces konfiguracji Menedżera firmy jest łatwy, więc z pewnością sobie poradzisz.

 1. Przejdź do strony https://business.facebook.com/overviewi wybierz opcję „Utwórz konto”.
 2. Podaj nazwę firmy, swoje imię i nazwisko, oraz firmowy adres e-mail.
 3. Następnie uzupełnij dane dotyczące Twojej firmy.
 4. Po przesłaniu wszystkich informacji uzyskasz dostęp do Menedżera firmy (na koniec potwierdź adres e-mail).

Założyłeś Menedżera firmy – co dalej?

Przede wszystkim na początek dodaj posiadane przez siebie konta reklamowe lub uzyskaj dostęp do kont reklamowych innych osób lub firm.

Dostępne są 3 sposoby dodawania kont reklamowych:

  1. Dodanie konta reklamowegoi przeniesienie go do Menedżera firmy
   jest operacją, którą nie można cofnąć. Aby dodać konto reklamowe, trzeba być jednocześnie właścicielem konta reklamowego, jak i administratorem w Menedżerze firmy. Nie możesz dodać konta reklamowego znajdującego się w innym Menedżerze. Jeśli chcesz korzystać z konta reklamowego należącego do innej firmy, możesz poprosić o dostęp.
  2. Zgłoszenie wniosku o dostęp do konta reklamowego
   powoduje wysłanie prośby o przyznanie dostępu do konta reklamowego w Menedżerze firmy. Prośba dociera do administratora, który przyznaje bądź odrzuca dostęp.
  3. Utworzenie nowego konta reklamowego w Menadżerze firmy
   trwale przypisuje konto firmowe do danego Menedżera firmy. Konto utworzone w Menedżerze nie będzie mogłobyć przeniesione do właściciela nieposiadającego Menedżera firmy.

  Jak do Menedżera firmy dodać konto reklamowe?

  1. Przejdź do sekcji„Ustawienia firmowe”.
  2. Kliknij kolejno „Konta” > „Konta reklamowe”.
  3. Kliknij przycisk „+ Dodaj”.
  4. Wybierz jedną z trzech opcji: „Dodaj konto reklamowe”, „Poproś o dostęp do konta reklamowego” lub „Utwórz nowe konto reklamowe”.

  Jak dodać osoby do Menedżera firmy?

  1. Przejdź do sekcji „Ustawienia firmowe”.
  2. W obszarze „Ludzie i zasoby” kliknij opcję „Osoby”.
  3. Kliknij przycisk „+ Dodaj”.
  4. Wpisz adresy e-mail osób, które chcesz dodać i wybierz role, jakie chcesz im przydzielić. Następnie kliknij „Dodaj osoby”.
  5. Dodane osoby otrzymają e-mail z zaproszeniem do dołączenia do Twojej firmy na Facebooku. Po zaakceptowaniu zaproszenia będziesz mieć możliwość przypisywania osób do stron, kont reklamowych i innych zasobów w firmie.

  Podsumowanie

  Menedżer firmy na Facebooku jest darmowym i intuicyjnym narzędziem, które z pewnością pomoże Ci w organizacji. Posiada wiele możliwości, które możesz odkrywać krok po kroku. Z Menadżerem firmy Twoja praca będzie po prostu szybsza, wygodniejsza i wydajniejsza.

  Tagi: Facebook, Social media

  Poprzedni artykuł
  Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
  Następny artykuł
  Koronakryzys: Co wydarzy się za 3 miesiące?
  Jaką agencję reklamową wybrać?
  Kompleksowa strategia marketingowa
  Czytaj więcej
  Jak zostać zauważonym w Internecie?
  Kompleksowa strategia marketingowa
  Czytaj więcej
  Co warto zrobić, by zwiększyć zasięg na Facebooku i Instagramie?
  Media społecznościowe
  Czytaj więcej
  Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
  Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms