Strefa wiedzy

Jak nadać dostępy w Google Moja Firma? Wyjaśniamy krok po kroku.

Pozycjonowanie SEO

 

Google Moja Firma to internetowa wizytówka Twojej firmy i często – pierwsze źródło informacji na jej temat dla wielu potencjalnych klientów. Warto dbać o to, by wizytówka była kompletna i aktualna. Kto może dodawać i edytować jej elementy? Panelem Moja Firma może zarządzać wiele osób, np. właściciel firmy i współpracująca agencja SEO. Aby administracją wizytówki mogły zajmować się osoby trzecie, konieczne jest przyznanie odpowiednich uprawnień. Jakie mogą to być uprawnienia i w jaki sposób można nadać dostępy? Wyjaśniamy!

 

Jakie uprawnienia możesz nadać?

Istnieją 2 typy użytkowników, którzy mają prawo do modyfikowania wizytówki:

  1. Właściciele
    Każda wizytówka ma jednego głównego właściciela, choć właścicieli może być więcej. Ich uprawnienia są identyczne, ale główny właściciel nie może usunąć siebie z wizytówki, o ile nie przeniesie uprawnień głównego właściciela na inną osobę. Każdy użytkownik będący właścicielem może dodawać kolejnych użytkowników, bez konieczności podawania im hasła.
     
  2. Menedżerowie
    Ich uprawnienia są zbliżone do uprawnień właścicieli. Nie mogą jedynie dokonywać czynności wymagających szczególnego poziomu uprawnień, takich jak usunięcie wizytówki albo zarządzanie użytkownikami.
     
 

Jak nadać dostęp do wizytówki Google Maps?

Nadawanie uprawnień jest proste i szybkie. Możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu z Androidem, komputerze czy też na iPhonie/iPadzie.

KROK I

Zaloguj się do Google Moja Firma (https://www.google.com/intl/pl_pl/business/) posługując się swoimi danymi.

KROK II

W wyszukiwarkę wpisz nazwę swojej firmy a następnie kliknij w Menu (3 kropeczki)

asset_image

 

KROK III

Następnie na rozwijanej liście wybierz "Ustawienia profilu firmy"

asset_image

 

KROK IV

Rozwiń "Użytkownicy i dostęp"

 

asset_image

KROK V

Teraz możesz dodać nowego użytkownika poprzez kliknięcie przycisku "Dodaj"

 

asset_image

 

KROK VI

Teraz wystarczy wpisać właściwy adres mailowy użytkownika, zaznaczyć odpowiednią rolę "Właściciela" lub "Menedżera" i kliknięcie przycisku "Zaproś".

 

asset_image

Tagi: Google, Google Maps, Porady

Consent Mode 2.0 – nie zapomnij o wdrożeniu!

Aktualności

od marca 2024 Google wymaga wprowadzenia Consent Mode 2.0. To obowiązkowe rozwiązanie mające na celu dostosowanie praktyk zbierania danych wobec zaostrzających się regulacji dotyczących prywatności. Nowa wersja Consent Mode skupia się przede wszystkim na zapewnieniu użytkownikom większej kontroli nad wykorzystywaniem ich danych przez pliki cookie.

Czytaj więcej

Regulacje działań marketingowych dla branży beauty

Aktualności

Od stycznia 2023 roku branża medycyny estetycznej musi dostosowywać swoje strategie marketingowe do nowych regulacji dotyczących reklamy. Kluczowym aspektem tych przepisów jest wprowadzenie zakazu korzystania z określonych fraz kluczowych w kampaniach reklamowych. Dowiedz się, czego przede wszystkim dotyczą nowe zasady.

Czytaj więcej

Black Friday coraz bliżej – czas przygotować promocje!

Kompleksowa strategia marketingowa

Black Friday to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku, zarówno przez konsumentów, jak i przedsiębiorców. 24 listopada sklepy w całej Polsce będą miały niepowtarzalną okazję na przyciągnięcie nowych klientów oraz nagrodzenie tych stałych. To także czas, w którym warto przygotować specjalną ofertę promocyjną.

Czytaj więcej

Copyright © 2024 JELLINEK Agencja Interaktywna.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.