Strefa wiedzy

Jak tworzyć interesujące treści w Internecie?

Pozycjonowanie SEO

 

Co możemy rozumieć pod pojęciem interesująca treść w Internecie? Ciekawy artykuł, zabawna kampania reklamowa, inspirujący wywiad? Tak naprawdę to stwierdzenie dla każdego będzie oznaczało coś innego. Istnieją jednak pewne ZASADY w tworzeniu treści internetowych, które skutecznie przykuwają uwagę odbiorców.

 

Jak pisać angażujące teksty?

Odwołajmy się do Steve'a Jobsa, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Założyciel marki Apple uważał, że kreatywność polega jedynie na łączeniu elementów, których nikt nie umiał połączyć. Tworząc kreatywną treść w Internecie powinniśmy wprowadzić coś innowacyjnego lub w innowacyjny sposób przedstawić coś, co już wszyscy znamy.

Pod lupę weźmy copywriterów. To osoby, które zazwyczaj zatrudniane są w agencjach marketingowych lub pracują w charakterze freelancerów. Ich zakres usług obejmuje przede wszystkim tworzenie artykułów, postów, reklam, mailingów, tekstów sponsorowanych oraz innych treści kreatywnych. W czasach bardzo dużej konkurencyjności, nadmiaru informacji i treści w sieci, copywriterzy nie mają łatwego zadania. Dobry copywriter nie tylko musi perfekcyjnie znać zasady ortograficzne, wiedzieć jak poprawnie konstruować zdania, ale przede wszystkim stworzyć treść, która zaangażuje odbiorcę.

Niewątpliwie na ukształtowanie interesujących treści w Internecie ma wpływ styl, czyli to w jaki sposób przekażesz konkretną informację. Nawet najbardziej nieinteresującą, oczywistą wiadomość możemy przekazać w atrakcyjny sposób odpowiednio dobierając słowa. Zauważ, że na kształtowanie języka pisanego w Internecie mają wpływ m.in. idee i filozofia. Taką ideą jest na przykład surrealizm.
Surrealiści chcieli szokować, przyciągać uwagę i badać istoty pragnień. Surrealizm gloryfikował wszystko, co dziwaczne, niezwykłe. Jak na pewno sam widzisz, trend na tworzenie szokujących, figlarnych, zaskakujących treści spełnia bardzo istotną funkcję także w reklamie.
Cechą wspólną surrealistycznej idei i współczesnej reklamy będzie odwoływanie się do wyobraźni odbiorcy – słowem – „wprawmy odbiorcę w osłupienie”. Tekst, który wywoła w nim reakcje zdumienia i zaszokowania oznacza, że stworzona przez autora treść była intrygująca. Zatem ciekawy content angażuje wyobraźnię czytelnika i wywołuje w nim pewne emocje.

Steve Jobs stworzył produkty dla ludzi, którzy mają w życiu pasje, ambicje, cele. Między innymi dlatego jego marka odniosła sukces na całym świecie. Tworząc, pamiętaj, aby zawsze myśleć o swoich odbiorcach. Kim oni są, co może być dla nich interesujące, jakie są ich pragnienia, marzenia itd.

 

Jaki styl będzie atrakcyjniejszy?

Prostota i elegancja wypowiedzi na pewno mają swoje zastosowanie na wielu płaszczyznach, jednak w Internecie, aby tekst został zauważony musi mieć „to coś”. Jeżeli musisz napisać tekst o mało interesującej dla przeciętnego odbiorcy treści, spróbuj chociaż pobawić się formą i stylem  (jeśli oczywiście możesz to zrobić). Stwórz content błyskotliwy, ze szczyptą humoru, przysłowia, a zakończyć możesz go ciekawą puentą. To, co może być zabawne dla ciebie, niekoniecznie będzie bawić drugą osobę, dlatego pamiętaj, aby dowcipnym zdaniem nie urazić czytelnika.  Jednak jak można zauważyć, tradycyjne i obdarzone niskim poczuciem humoru reklamy czy artykuły, często nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Podsumowując, nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak tworzyć interesujące treści w Internecie. Możemy wymienić jedynie kilka sugestii i porad, które mogą ułatwić stworzenie ciekawego tekstu autorowi. Ogromną siłę przebicia będzie miała na pewno innowacja. Kiedy powstaje coś nowego, zawsze spotyka się z zainteresowaniem. Przede wszystkim twórz treści przydatne i angażujące czytelnika. Zawsze pamiętaj kim jest twój odbiorca i czy chciałby przeczytać twój tekst. Ponadto przemyśl dokładnie zanim coś napiszesz oraz pisz jak najwięcej. W końcu trening czyni mistrza!

Tagi: SEO, Content marketing, Strona WWW, Wizerunek

Consent Mode 2.0 – nie zapomnij o wdrożeniu!

Aktualności

od marca 2024 Google wymaga wprowadzenia Consent Mode 2.0. To obowiązkowe rozwiązanie mające na celu dostosowanie praktyk zbierania danych wobec zaostrzających się regulacji dotyczących prywatności. Nowa wersja Consent Mode skupia się przede wszystkim na zapewnieniu użytkownikom większej kontroli nad wykorzystywaniem ich danych przez pliki cookie.

Czytaj więcej

Regulacje działań marketingowych dla branży beauty

Aktualności

Od stycznia 2023 roku branża medycyny estetycznej musi dostosowywać swoje strategie marketingowe do nowych regulacji dotyczących reklamy. Kluczowym aspektem tych przepisów jest wprowadzenie zakazu korzystania z określonych fraz kluczowych w kampaniach reklamowych. Dowiedz się, czego przede wszystkim dotyczą nowe zasady.

Czytaj więcej

Black Friday coraz bliżej – czas przygotować promocje!

Kompleksowa strategia marketingowa

Black Friday to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku, zarówno przez konsumentów, jak i przedsiębiorców. 24 listopada sklepy w całej Polsce będą miały niepowtarzalną okazję na przyciągnięcie nowych klientów oraz nagrodzenie tych stałych. To także czas, w którym warto przygotować specjalną ofertę promocyjną.

Czytaj więcej

Copyright © 2024 JELLINEK Agencja Interaktywna.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.