Strefa wiedzy

Jak tworzyć interesujące treści w Internecie?

Pozycjonowanie SEO
Kreatywność, czyli jak tworzyć interesujące treści w Internecie?

Co możemy rozumieć pod pojęciem interesująca treść w Internecie? Ciekawy artykuł, zabawna kampania reklamowa, inspirujący wywiad? Dla każdego stwierdzenie „interesująca treść w Internecie” tak naprawdę będzie oznaczała co innego. Jednak istnieją pewne zasady w tworzeniu internetowych treści, które przykuwają uwagę odbiorców.

Jak pisać angażujące teksty?

Odwołajmy się do Steve'a Jobsa, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Założyciel marki Apple uważał, że kreatywność polega jedynie na łączeniu elementów, których nikt nie umiał połączyć. Tworząc kreatywną treść w Internecie powinniśmy wprowadzić coś innowacyjnego lub w innowacyjny sposób przedstawić coś, co już wszyscy znamy.

Pod lupę weźmy copywriterów. To osoby, które zazwyczaj zatrudniane są w agencjach marketingowych lub pracują w charakterze freelancerów. Ich zakres usług obejmuje przede wszystkim tworzenie artykułów, reklam, mailingów, tekstów sponsorowanych oraz innych treści kreatywnych. W czasach bardzo dużej konkurencyjności, nadmiaru informacji i treści w sieci, copywriterzy niestety nie mają łatwego zadania. Dobry copywriter nie tylko musi perfekcyjnie znać zasady ortograficzne, wiedzieć jak poprawnie konstruować zdania, ale przede wszystkim stworzyć treść, która zaangażuje odbiorcę.

Niewątpliwie na ukształtowanie interesujących treści w Internecie ma wpływ styl, czyli to w jaki sposób przekażesz konkretną informację. Nawet najbardziej nieinteresującą, oczywistą wiadomość możemy przekazać w atrakcyjny sposób odpowiednio dobierając słowa. Niewątpliwie możemy zauważyć wpływ pewnych idei i filozofii na ukształtowanie języka pisanego w Internecie. Taką ideą jest na przykład surrealizm. Surrealiści chcieli szokować, przyciągać uwagę i badać istoty pragnień. Surrealizm gloryfikował wszystko, co dziwaczne, niezwykłe. Trend na tworzenie szokujących, figlarnych, zaskakujących treści spełnia bardzo istotną funkcję także w reklamie. Cechą wspólną surrealistycznej idei i współczesnej reklamy będzie odwoływanie się do wyobraźni odbiorcy – słowem – „wprawmy odbiorcę w osłupienie”. Tekst, który wywoła w nim reakcje zdumienia i zaszokowania oznacza, że stworzona przez autora treść była intrygująca. Zatem ciekawy content zaangażuje wyobraźnię czytelnika i wywoła w nim pewne emocje. Steve Jobs stworzył produkty dla ludzi, którzy mają w życiu pasje, ambicje, cele. Między innymi dlatego jego marka odniosła sukces na całym świecie. Tworząc, pamiętaj, aby zawsze myśleć o swoich odbiorcach. Kim oni są, co może być dla nich interesujące, jakie są ich pragnienia, marzenia itd.

Jaki styl będzie atrakcyjniejszy?

Prostota i elegancja wypowiedzi na pewno mają swoje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Jednak w Internecie, aby tekst został zauważony musi mieć „to coś”. Jeżeli musisz napisać tekst o mało interesującej dla przeciętnego odbiorcy treści, spróbuj chociaż pobawić się formą i stylem, jeśli oczywiście możesz to zrobić. Stwórz content błyskotliwy, ze szczyptą humoru, przysłowia, a zakończyć możesz go ciekawą puentą. Pamiętaj jednak, aby dowcipnym zdaniem nie urazić czytelnika. To, co może być zabawne dla ciebie, niekoniecznie będzie bawić drugą osobę. Jednak jak można zauważyć, tradycyjne i obdarzone niskim poczuciem humoru reklamy czy artykuły często nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Podsumowując, nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak tworzyć interesujące treści w Internecie. Możemy wymienić jedynie kilka sugestii i porad, które mogą ułatwić stworzenie ciekawego tekstu autorowi. Ogromną siłę przebicia będzie miała na pewno innowacja. Kiedy powstaje coś nowego, zawsze spotyka się z zainteresowaniem. Przede wszystkim twórz treści przydatne i angażujące czytelnika. Zawsze pamiętaj kim jest twój odbiorca i czy chciałby przeczytać twój tekst. Ponadto przemyśl dokładnie zanim coś napiszesz oraz pisz jak najwięcej. W końcu trening czyni mistrza!

Tagi: SEO, Content marketing, Strona WWW, Wizerunek

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
Buzz marketing
Wartościowy ruch na stronie to nie wszystko. Ścieżka klienta i jej wpływ na konwersję.
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Przewijanie bez końca. Jak nowa zmiana w Google może wpłynąć na pozycjonowanie?
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Autorski CMS czy strona na Wordpressie – wady i zalety obu rozwiązań
Strony internetowe
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies