Strefa wiedzy

Czy warto samodzielnie pozycjonować stronę?

Czy warto samodzielnie pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie SEO

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych jest podstawą działań marketingowych. Ma za zadanie zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarce – wysoka pozycja zapewnia wzmożony ruch na stronie, co wpływa na realne zyski.

Pozycjonowanie wiąże się z różnymi działaniami, są to między innymi:

  • dobór słów kluczowych,
  • właściwa optymalizacja,
  • analiza pozycji w Google,
  • budowanie contentu,
  • analiza algorytmów Google,
  • content martketing,
  • link building itd.
     

Czy zatem samodzielne pozycjonowanie strony jest możliwe? Tak.
A czy ma sens? To zależy.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że oszczędność wynikająca z podjęcia decyzji o samodzielnym pozycjonowaniu może okazać się jedynie pozorna. Jeśli nie jesteś na bieżąco z tematyką pozycjonowania i nie masz doświadczenia w tym temacie Twoje działania będą znacznie mniej skuteczne niż działania profesjonalistów. Dodatkowo musisz pamietać, że są trendy i algorytmy w Google ciągle się zmieniają. Coś co z sukcesem działało jeszcze kilka lat temu obecnie może nie tylko nie pomagać, ale wręcz szkodzić!

Tak! To prawda. Da się niemal usunąć swoją stronę z wyników Google, dewastując swój marketing  stosując się do nieaktualnych praktyk pozycjonerskich lub stosując te aktualne bez właściwej wiedzy i umiaru!

Kolejnym ważnym aspektem są niezbędne narzędzia – nie wszystko jesteś w stanie wykonać bezpłatnie. Profesjonalne pozycjonowanie wymaga wykupienia licencji na oprogramowania, które pomogą ci zaplanować kolejne działania i mierzyć ich rezultaty. Pamiętaj, że dokształcenie się też kosztuje – specjalistyczne kursy i książki do jedynie wierzchołek, musisz także poznać specyfikę analizy stron internetowych oraz sposób działania niezbędnych narzędzi.

Musisz mieć świadomość, że by zapewniać użytkownikom, ale i robotom Google wartościowe treści, publikowane nie tylko w ramach strony, ale i na wartościowych portalach zewnętrznych. To również koszty i często wcale nie małe. Wartościowy artykuł na dobrze konwerującym portalu może kosztować nawet 1000 zł i więcej.

Link building czyli pozyskiwanie wartościowych linków, content marketing czyli rozwijanie treści na stronie, pisanie wartościowych artykułów, analizowanie nowych alorytmów Google, stała optymalizacja strony i sprawdzanie wyników to praca na cały etat! W dodatku na efekty działań musisz chwilę zaczekać – google promuje strony, którym ufa, a na zaufanie trzeba zasłużyć. Pamiętaj, że początkowe rezultaty wcale nie oznaczają spełnienia wszystkich celów i chwili odpoczynku -wręcz przeciwnie. O wypracowaną pozycję należy dbać. 

Pozycjonowanie to nie tylko praca nad własną domeną – aby osiągnąć zadowalające efekty musisz przeprowadzić analizę działań konkurencji. Pod żadnym pozorem nie możesz zostać w tyle – regularność to podstawa! To właśnie Twoi konkurenci narzucą koszt, tempo i rodzaj niezbędnych działań.

 

Pamiętaj – im więcej rywali, tym trudniejsza walka.

Jeżeli wszyscy wokół na stałe współpracują z profesjonalistami to nawet najmniejsze niedociągnięcie może pozostawić twoją markę daleko w tyle.

Chyba rozumiesz już, że pozycjonowanie to nie taka prosta sprawa?
Co zatem zrobić? Skorzystaj z usług agencji marketingowej! Doświadczenie i umiejętności specjalistów pozwolą Ci spać spokojnie bez obaw o utratę pozycji w wyszukiwarce.

 

Tagi: SEO, Pozycjonowanie, Strona WWW

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej?
Jak SEO może pomóc w komunikacji marketingowej firmy?
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Dlaczego ważny jest spójny System Identyfikacji Wizualnej?
Grafika komputerowa
Czytaj więcej
“Gorycz słabej jakości pozostaje na dłużej, niż słodycz niskiej ceny” - o tym, że SEO musi kosztować
Pozycjonowanie SEO
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms