Strefa wiedzy

Czy warto samodzielnie pozycjonować stronę?

Czy warto samodzielnie pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie SEO

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych jest podstawą działań marketingowych. Ma za zadanie zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarce – wysoka pozycja zapewnia wzmożony ruch na stronie, co wpływa na realne zyski.

Pozycjonowanie wiąże się z różnymi działaniami, są to między innymi:

  • dobór słów kluczowych,
  • właściwa optymalizacja,
  • analiza pozycji w Google,
  • budowanie contentu,
  • analiza algorytmów Google,
  • content martketing,
  • link building itd.
     

Czy zatem samodzielne pozycjonowanie strony jest możliwe? Tak.
A czy ma sens? To zależy.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że oszczędność wynikająca z podjęcia decyzji o samodzielnym pozycjonowaniu może okazać się jedynie pozorna. Jeśli nie jesteś na bieżąco z tematyką pozycjonowania i nie masz doświadczenia w tym temacie Twoje działania będą znacznie mniej skuteczne niż działania profesjonalistów. Dodatkowo musisz pamietać, że są trendy i algorytmy w Google ciągle się zmieniają. Coś co z sukcesem działało jeszcze kilka lat temu obecnie może nie tylko nie pomagać, ale wręcz szkodzić!

Tak! To prawda. Da się niemal usunąć swoją stronę z wyników Google, dewastując swój marketing  stosując się do nieaktualnych praktyk pozycjonerskich lub stosując te aktualne bez właściwej wiedzy i umiaru!

Kolejnym ważnym aspektem są niezbędne narzędzia – nie wszystko jesteś w stanie wykonać bezpłatnie. Profesjonalne pozycjonowanie wymaga wykupienia licencji na oprogramowania, które pomogą ci zaplanować kolejne działania i mierzyć ich rezultaty. Pamiętaj, że dokształcenie się też kosztuje – specjalistyczne kursy i książki do jedynie wierzchołek, musisz także poznać specyfikę analizy stron internetowych oraz sposób działania niezbędnych narzędzi.

Musisz mieć świadomość, że by zapewniać użytkownikom, ale i robotom Google wartościowe treści, publikowane nie tylko w ramach strony, ale i na wartościowych portalach zewnętrznych. To również koszty i często wcale nie małe. Wartościowy artykuł na dobrze konwerującym portalu może kosztować nawet 1000 zł i więcej.

Link building czyli pozyskiwanie wartościowych linków, content marketing czyli rozwijanie treści na stronie, pisanie wartościowych artykułów, analizowanie nowych alorytmów Google, stała optymalizacja strony i sprawdzanie wyników to praca na cały etat! W dodatku na efekty działań musisz chwilę zaczekać – google promuje strony, którym ufa, a na zaufanie trzeba zasłużyć. Pamiętaj, że początkowe rezultaty wcale nie oznaczają spełnienia wszystkich celów i chwili odpoczynku -wręcz przeciwnie. O wypracowaną pozycję należy dbać. 

Pozycjonowanie to nie tylko praca nad własną domeną – aby osiągnąć zadowalające efekty musisz przeprowadzić analizę działań konkurencji. Pod żadnym pozorem nie możesz zostać w tyle – regularność to podstawa! To właśnie Twoi konkurenci narzucą koszt, tempo i rodzaj niezbędnych działań.

 

Pamiętaj – im więcej rywali, tym trudniejsza walka.

Jeżeli wszyscy wokół na stałe współpracują z profesjonalistami to nawet najmniejsze niedociągnięcie może pozostawić twoją markę daleko w tyle.

Chyba rozumiesz już, że pozycjonowanie to nie taka prosta sprawa?
Co zatem zrobić? Skorzystaj z usług agencji marketingowej! Doświadczenie i umiejętności specjalistów pozwolą Ci spać spokojnie bez obaw o utratę pozycji w wyszukiwarce.

 

Tagi: SEO, Pozycjonowanie, Strona WWW

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej?
Regulacje działań marketingowych dla branży beauty
Aktualności
Czytaj więcej
Black Friday coraz bliżej – czas przygotować promocje!
Kompleksowa strategia marketingowa
Czytaj więcej
Rozwiązanie jutra - już na wyciągnięcie ręki! Nowoczesna platforma Pimcore
Strony internetowe
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms