Strefa wiedzy

Marketing w dobie koronowirusa

Marketing w dobie koronowirusa

Pozycjonowanie SEO

Koronawirus budzi coraz większą panikę i dotyka każdego obszaru naszego życia. Pandemia sprawiła, że nasze życie toczy się teraz głównie w domach. Trudno się dziwić: przymusowa kwarantanna, zakaz zgromadzeń, praca i nauka zdalna skłaniają nas do załatwiania swoich spraw online. Jeśli prowadzisz firmę, również musisz się zastanowić nad przeniesieniem działań do sieci. Spotkania na żywo z klientem są nie tylko niebezpieczne, ale wręcz niemożliwe. Jak więc przetrwać ten trudny czas?

Wiele przedsiębiorstw szuka teraz oszczędności, a nie nowych dróg rozwoju. Firmy wolą gromadzić środki niż je wydawać, na wypadek pogorszenia się sytuacji. Jest to w pełni uzasadnione działanie. Mimo kryzysu warto utrzymać swoją pozycję na rynku i nie rezygnować z działań marketingowych. Dlaczego?

 1. Pandemia nie będzie trwała wiecznie.
  W tym trudnym czasie ważne jest, byś potrafił wzbudzić zaufanie do własnej marki. Gdy teraz przekonasz klientów do współpracy, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że lojalnie wrócą do Ciebie także w przyszłości, gdy już wszystko wróci do normy.
 2. SEO i marketing to działania ciągłe i długoterminowe.
  Funkcją SEO jest m.in. zwiększanie ruchu na stronie internetowej. Niestety tych działań nie można przerwać i wrócić do nich za jakiś czas. Pamiętajmy, że pełna skuteczność procesu optymalizacyjnego nie następuje z dnia na dzień. Prowadzenie skutecznej kampanii zajmuje nawet kilka miesięcy. W czasie globalnej pandemii firmy powinny postawić na SEO, ponieważ to właśnie obecność w wynikach wyszukiwania będzie zapewnić przychód, jakiego firma z pewnością bardzo potrzebuje. Dodatkowo ci, którzy teraz wdrożą skuteczne działania marketingowe dla wyszukiwarek, będą przygotowani do wzmożonego działania po epidemii.
 3. Konkurencja nie śpi.
  Nie wpadaj w panikę – nieprzemyślne i powodowane emocjami decyzje emocjonalne mogą tylko spowolnić Twój biznes. Najwięcej teraz zyskują firmy, które nie przerywają swoich działań. W czasie spowolnienia gospodarczego jedne przedsiębiorstwa zyskują na tym, że inne przestają być widoczne w sieci. Mniejsza konkurencja = szybszy wzrost widoczności. Pamiętaj o dopatrywaniu się szans tam, gdzie inni ich nie widzą. W ten sposób na pewno nie pozostaniesz w tyle.
 4. Konsumenci więcej kupują przez Internet.
  Ludzie zaglądają do Internetu, by zakupić żywność lub inne niezbędne do życia artykuły oraz skorzystać z interesujących ich usług. Nie zapomnijmy jednak o tym, że zakupy online wynikają nie tylko z potrzeb, ale także z nudy! Obecnie większość naszego społeczeństwa przesiaduje całe dnie w domach i szuka licznych sposobów na rozerwanie się w sieci. Nie da się w nieskończoność oglądać filmów, seriali, a także wiadomości informujących o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zakupy są więc wspaniałą odskocznią i rozrywką. Warto to wykorzystać.
 5. Konsumenci szukają rozwiązań w Internecie.
  W czasie, gdy nikt nie wychodzi z domu, nikt też nie ma okazji zobaczyć „co ciekawego dzieje się na mieście”. Dlatego większość rzeczy, które może nas zainteresować znajdujemy w sieci. Potencjalny klient wpisując swojezapotrzebowanie (na dany produkt lub usługę) w wyszukiwarkę otrzymuje konkretne wyniki. Im lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania zajmiesz,tym większe prawdopodobieństwo, że klient w pierwszej kolejności zajrzy właśnie do Twojego sklepu/firmy.
 6. Kontakt w social mediach.
  Obecnie każdy z nas żyje wiadomościami z kraju i ze świata. Nie pozbawiaj więc ich swoich klientów. Nie udawaj, że temat koronawirusa, kryzysu i epidemii nie istnieje. Postaw na szczerą komunikację bądź bliżej Klienta, informuj go na bieżąco na jakim etapie znajduje się w tej chwili Twoja firma. Użytkownicy w social mediach z pewnością odwdzięczą się ożywioną dyskusją pod postem – w końcu każdy chce podzielić się towarzyszącymi mu teraz emocjami. Dodatkowo Twoja marka będzie postrzegana jako wiarygodna i rzetelna.

Pomimo chwilowego kryzysu świat się nie kończy. Jak widzisz nawet, jeśli pandemia spowoduje stacjonarny spadek sprzedaży produktów i usług, to część strat możesz skutecznie zrekompensować, mając otwarte kanały biznesu internetowego i wciąż je rozwijając. Mimo, że ludzie nie wychodzą z domu, to nadal potrzebują wielu produktów i usług. Marketing w wyszukiwarkach jest więc najlepszym sposobem na dotarcie do konsumentów.

Jesteśmy po to, aby przygotować Cię do działania w czasie kryzysu i do szybkiego odbicia się po recesji.

Jesteśmy w tym razem.Zapraszamy do kontaktu!

Tagi: SEO, Sprzedaż, Social media, Strona WWW, PR, Wizerunek, Sklep WWW

Poprzedni artykuł
Działania marketingowe dopasowane do potrzeb współczesnego konsumenta
Następny artykuł
ChatGPT jako skuteczne narzędzie do generowania leadów i pomoc w działaniach marketingowych? TAK!
Regulacje działań marketingowych dla branży beauty
Aktualności
Czytaj więcej
Black Friday coraz bliżej – czas przygotować promocje!
Kompleksowa strategia marketingowa
Czytaj więcej
Rozwiązanie jutra - już na wyciągnięcie ręki! Nowoczesna platforma Pimcore
Strony internetowe
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms